Gra „fortepian”

Już od dawna mam grę planszową w kształcie skrzypiec, teraz zrobiłam planszówkę, która ma kształt fortepianu.

Gra ma na celu pomóc tym, którzy czasami potrzebują urozmaicenia w czasie lekcji fortepianu. Potrzebny jest pionek i kostka.

Na zalaminowanej kartce jako pionek fajnie się sprawdzają „stikizy”.

Grę można wykorzystać na różne sposoby. Można zrobić kartki albo napisać markerem do białych tablic co będzie do ćwiczenia kiedy pionek wyląduje na danym kolorze.

Na każdym polu legendzie można położyć parę kartek, np. ćwiczeń do jednego utworu, bo kolory w czasie gry z dużym prawdopodobieństwem się powtórzą. Można mieć tylko nazwę utworu i ćwiczyć po każdorazowym stanięciu na danym polu tylko jeden fragment danego utworu.

Kolory gry odpowiadają kolorom kart ze sposobami grania, o których pisałam w innym wpisie (Muzyczne przenośnie). Wtedy po zatrzymaniu się na danym kolorze losuje się odpowiednie zadanie.

Innym sposobem na wykorzystanie gry jest uczenie się nazw dźwięków i miejsca gdzie dane dźwięki znajdują się na klawiaturze. Wtedy korzysta się tylko z białych i czarnych pól. Na początkowym etapie nauki można razem z dźwiękami ćwiczyć rytmy kurkowe i różne sposoby grania, np. legato, staccato.

Grę można narysować na grubym papierze albo kupić u mnie na www.sklepeo.com .