On, in, at, etc. w grze

Tę grę zrobiłam dawno temu, ale teraz wyszła z lamusa i po raz kolejny sprawdziła się.

Celem jest ćwiczenie wyrazów związanych z położeniem rzeczy, takich jak: on, in under, at, between. Gra składa się z planszy oraz kart. Na każdej z kart znajduje się zwierzę oraz część domu albo wyposażenia domu. Gracz bierze kartę i ma za zadanie powiedzieć poprawne zdanie opisujące kartę (np. The wolf is under the table) oraz ułożyć ją w odpowiednim miejscu na planszy. Potem kolej na kolejnego gracza.

Z jednej strony trochę roboty, ale z drugiej jest to temat, który niełatwo wchodzi dzieciom do głowy:) Wyzwaniem pozajęzykowym jest ułożenie karty we właściwym miejscu na rysunkowej osi.

Plansza zrobiona jest ze sklejonych taśmą klejącą kartek z bloku technicznego. Dzięki temu jest duża po rozłożeniu ale łatwa do przechowywania. Z lewej strony przyczepiam (np. na gumę mocującą) obrazki zwierząt a na górze części domu lub wyposażenia domu.

Z uczniami początkującymi można grę podzielić na części. Na początek można wziąć na warsztat najłatwiejsze: on, in, under oraz ograniczyć zwierzęta do czterech.